NIRGOS Holding

Feng šuej domu, Feng šuej Nábytek, Feng šuej Dveře, Feng šuej barvy, Feng šuej v byte Congo
 • feng šuej obchod
 • feng shui loznice
 • knihy feng šuej
 • feng šuej barvy
 • najlacnejsie feng šuej
 • feng shui bydleni
 • zahrada feng šuej
 • feng shui barvy
 • feng šuej pro zivot
 • feng shui zahrada
 • bydleni podle feng shui
 • feng shui byvanie
 • feng shui spalna
 • zvonkohra feng shui
 • feng shui byt
 • feng shui obyvacka
 • loznice podle feng shui
 • fenk suj
 • Feng šuej domu Congo

  Úklid proštoru Congo

  Za svůj život toho mnoho nashromáždíme - ve svém domově i mysli. Občasná očista od nepotřebné, nefunkční a zastaralé veteše je nezbytnou podmínkou ozdravného procesu. Přichází místo pro něco nové, lepší a krásnější. Pro tuto očistnou práci je vhodné vyčlenit si dostatek volného času, připravit se na ni, porozmýšlet co s nepotřebnými věcmi - kam je vyhodit, případně komu je darovat. S očistným úklidem máme ty nejlepší zkušenosti - člověku se začne lépe dýchat, lépe se udržuje pořádek, ve věcech máme lepší přehled a navíc jako bonus třeba ještě někomu uděláme radost.
  V několika článcích jsme se už úklidu jako " zlatému pravidlu Feng Shui " věnovali. Nyní se podrobněji rozebereme, co vše rozumíme nepotřebnou veteší. Při úklidu se zkuste  řídit heslem : "Co jsem nepotřebovala rok, to už nepotřebuji".

  Subjektivní náhled

  Rozhodnout se co je veteší je velmi subjektivní. Někdo si dané věci cení a probouzí v něm šastné vzpomínky, pro někoho je stejná věc nepotřebnou veteší. Odstranit ze svého proštoru a života veteš tedy znamená, odstranit to, co za veteš považujete Vy sami. Pokud žijete s partnerem či rodinou je velmi důležité se o tomto kroku poradit.
  Ponechat si cenné věci

  Vše co je pro Vás cenné a probouzí ve Vás šastné vzpomínky, je pro Vás důležité a posiluje Vás to. Je důležité se zamyslet nad účelem a celkovým stavem předmětu - pokud je Vaší vášní sbírat cokoliv od zápalek po plyšáky, měla by sbírka být úhledně seřazena, bez prachu a vkusně začleněna do interiéru.
  Vyhoďte špatné vzpomínky

  Vše, co Vám působí bolest, smutek či úzkost, vše co Vás stresuje a vyvolává ve Vás nešastné vzpomínky - to vše je veteš. Všechno toto by jste měli vyhodit, aby Vás to už nikdy nesužovalo a nerušilo Váš šastný život. Počítáme zde zarámované fotografie lidí, kteří nám mohli ublížit /bývalý partner, bývalá přítelkyně, fotografie z pohřbů apod./. Známe případy, kdy lidé doma schovávají urny s ostatky svých blízkých - tyto předměty patří na hřbitov, patří zemi a ne do bytu, mezi živé. Evokují v nás totiž smutné a drásající vzpomínky. Daleko lepší je umístit si v bytě fotografii se zesnulým v nějaké šastné chvíli - například na dovolené apod. špatné vzpomínky nás uvězní do žaláře smutku a trápení - jak se nám pak má v životě dařit, jak pak můžeme být šastní a zdraví ?
  Povzbuďte pozitivní vzpomínky

  Jak jsme si už řekli - i starší věci pro nás mohou mít kouzlo krásných vzpomínek na radost a úspěch. Takové věci si můžeme ponechat, vystavit si je a čerpat pozitivní energii z jejich přítomnosti. Důležité je opět pravidlo střídmosti. Pokud si nechcete dané věci vystavit - jde například o vzpomínky na první milostné dopisy, výstřižky z novin o nějakém Vašem úspěchu, památník s obrázky či saténovou stuhu z prvních tanečních - uspořádejte je do pěkně zdobené krabice a uložte ji tak, aby nepřekážela. Můžete ji také převázat stuhou a použít jako ozdobu interiéru. Pokud jde o předměty, které jsme zdědili po milované babičce či rodičích, je důležité provést důkladnou očistu - na fyzické i energetické úrovni. Všeobecně platí, že není vhodné ponechávat si starý nábytek, krajně nevhodné je ponechávat si postel či matraci po nemocném člověku.
  Veteš potlačující Vaši energii

   Rozhodně se zbavte předmětů, které potlačují Vaši energii. Jsou to ty předměty, jejichž čchi či aura jsou velmi těžké, vyzařuje z nich nepřátelskost, vyvolávají ve Vás úzkost a nepříjemné pocity. Veteš tohoto druhu má zpravidla podobu nábytku, starých tmavých obrazů, dekorativních předmětů či těžkých závěsů a koberců. Když takovýto předmět odstraníte začne byt i Vy jakoby volněji dýchat. Nemusíte předměty hned vyhazovat - pro potvrzení Vašeho správného rozhodnutí se věci zbavit ji třeba na chvíli přesuňte do garáže a vnímejte proštor místnosti - změnila se v ní nálada, cítíte se lépe? Pokud ano je načase se daného předmětu zbavit. Hlavně nežádoucí předměty neshromažďujte v garáži ! I ta potřebuje očistu.
  Nepotřebné i potřebné papíry

  Existuje druh veteše, která vyčerpává ducha a zneklidňuje mysl. Tyto krámy se hromadí především v pracovnách a na psacích stolech - jde o účtenky, tiskopisy, dopisy. Mnoho lidí nechává tyto papíry měsíce ležet bez povšimnutí, válejí se na stolech a policích. Pohled na hromadící se účtenky vyvolává podvědomě strach z odlivu financí  a nejistotu. Investujte pro to do pořadačů, kartotéky či komody se šuplíky a dokumenty utřiďte. Staré papíry, reklamní letáky, obálky od dopisů vyhoďte. Reklamní časopisy, které Vám chodí zdarma nemá přece smysl schovávat. Po přečtení je vyhoďte. Stejně tak je potřeba naložit s nepotřebnými novinami, starými obrázky, výstřižky, sešity, které už nepotřebujeme.
  Elektrické spotřebiče

  - Silnou brzdou Vašeho štěstí, zdraví a prosperity jsou nepotřebné čin nefunkční elektrické přístroje. Nechejte je buďto opravit, nebo se jich zbavte. Pokud si zařizujete domácnost, buďte velmi obezřetní při nákupu el. spotřebičů - spoustu z nich pravděpodobně nebude nikdy potřebovat a jen Vám budou zabírat místo. Velmi krátkou dobu obliby mají zejména různé elektrické otvírače, toustovače, mixéry, roboty a šlehače. Pokud nejste náruživý fanda pečení, nebudete většinu těchto věcí vůbec potřebovat. Nefunkční spotřebiče, které už nehodláte dávat do opravy bez milosti vyhoďte.
  šatník

  - štaník je bezesporu citlivé téma, ale právě zde se nám často hromadí spousta veteše. Váš šatník by měl být pro Vás zdrojem radosti a inspirace. je velmi důležité mít naplněn šatník jen tím co se Vám skutečně líbí a sluší Vám to. Začněte třídit šaty podle několika stupňů : nejdříve vyřaďte oblečení, které se Vám nelíbí či vyšlo z módy. Poté se zaměřte na věci, které jsou Vám malé a neutěšujte se, že do nich zhubnete. U šatníku je důležité takovou očistu provést jedenkrát ročně - mění se móda, rošteme, případně přibíráme či hubneme. Při tomto úklidu nezapomeňte na boty, pásky, šátky, rukavice, čepice.
  Spíže, půdy, sklepy

  - Důležité je zbavit se nepotřebného harampádí důsledně. Přestěhováním do sklepa, na půdu či do kůly nic neřešíme. Energeticky jsme stále poutáni starou nepotřebnou Čchi. Potřebujete schovávat několik ročníků různých časopisů, krabice oblečení, několik starých televizí, kočárků po dětech apod.?
  Osobní harampádí

  - Očista od veteše bude poloviční , pokud zapomeneme na svou malou osobní veteš v podobě různých drobností po kapsách, peněženkách, dokladech - staré útržky, doklady, nepotřebné účtenky, jízdenky. Milé dámy se zaměří na obsah kabelek a etují - vyhoďte staré a polámané tužky, rtěnky, pilníky, dopisy a další drobnosti. Ideální je uklidit si kabelku každý víkend a zbavit ji načatých žvýkaček, útržků od bankomatů, vstupenek a umatlaných mincí.
  Automobil

  - Váš miláček bývá také často zásobárnou různého harampádí - podívejte se do kapes a polic v autě a vyčistěte je od papírků, drobných mincí, tužek, polámaných škrabek na sklo, prázdných lahviček, oleptaných bonbónů apod. Protřiďte mapy a zbavte i zavazadlový proštor odpadků.
  Kam to všechno dát ?

  - Nefunkční věci bez sběratelské či umělecké hodnoty vyhoďte. Starožitný nábytek, obrazy a předměty můžete buďto darovat nebo prodat v antikvariátu. Oblečení můžete udělat radost kamarádkám, nebo jej můžete věnovat charitním domům. Proště nemusíte vše vyhazovat do popelnice a mučit se myšlenkou, že to bylo plýtvání. Pro starožitné hodiny, které nemáte ráda se jistě najde dům, s jehož energií budou skvěle ladit.

  Léčebné techniky Feng Shui Congo

  Už jsme si mnohé řekli o proudění životní energie Čchi v proštoru. Také jste se naučili, jak tuto energii podporovat a povzbuzovat. Jak , ale postupovat v případě, kdy nemůžeme zcela odstranit příčinu blokování či stagnace Čhci v bytě ?

  Tato kapitola Vás seznámí s několika léčebnými postupy, které můžete praktikovat skoro všude a které pomohou léčit problematický proštor. Prováděním léčby podle Feng shui se mění proudění energie v proštoru ve prospěch příznivějšího energetické stavu. Léčbu tedy můžeme praktikovat pro opravu problému, pro posílení slabé oblasti života nebo pro další rozvoj těch oblastí, které jsou v dobrém stavu.

  2 zlatá pravidla  harmonizace toku energie Čchi  bez nichž se nikam nedostaneme :

  # 1 Udělejte energii cestu-  tento bod jsme již několikrát zmiňovali, je však zásadní. Dovolte svému proštoru dýchat, zbavte se přebytečného a těžkého nábytku a odstraňte všechny tajné skrýše na nepoužívané věci. Upořádejte své věci i ve skříních, sklepě, půdě.

  # 2 Ukliďte - umyjte okna, vysajte i rozích a za nábytkem, vymete pavučiny, ukliďte si pracovní stůl a důkladně vyvětrejte. Umyjte rámy dveří / na dveře můžete také/  vodou s pár kapkami vonného oleje - nezapomeňte na dveře vchodové.

  Léčba světlem  -základní technika Feng Shui. Světlo přitahuje zdraví, radost, prosperitu. U této léčby používáme lampy, křišály a zrcadla.
  - Lampičky, stojací lampy, stropní svítidla - nemusí být stále zapnutá, ale musí výt funkční. Platí, že čím jasnější světlo, tím lépe.
  - Broušené křišálové koule mění energii proštoru několika způsoby : dodávají světlo, harmonizují proudění energie, chrání před otrávenými šípy - šáry, načerpávají energii do místnosti a vypadají krásně když na ně posvítí slunce ! Jistě Vám přinesou mnoho rado.
  - Zrcadla - jsou klíčovým léčebným proštředkem. Doporučují se čtvercová, obdélníková, osmiboká a kruhová. Čtvercová a obdélníková symbolizují rovnováhu, kulatá a osmiboká reprezentují  celistvost, jednotu a harmonii. Zrcadla používáme abychom : přidali jas a novou energii proštoru, odklonili prodění negativní energie, umocnili nebo posílili svou image, posílili určitou oblast života a oživili prázdnou oblast domu či malou místnost.

  Léčba zvukem - tato léčba je efektivní pro očistu od starých či negativních energií a přivedení nové, pozitivní energie. Největší sílu má zvonivý zvuk.
  -  Kovová zvonkohra - vydává zvonivý zvuk, který, stimuluje novou energii, probouzí, aktivuje, povzbuzuje, posiluje energii místa, poskytuje ochranu a vytváří rovnováhu a harmonii.
  - Zvon - mosazný nebo bronzový zvon je také dobrým léčebným proštředkem. Je vhodné jej umístit například na pracovním stole nebo pultu. Pro vchody domů a budov je vhodný také gong.

  Léčba vodou - voda reprezentuje spojení a proud života. Tekoucí voda vytváří uklidňující zvuk a její pohyb aktivuje zdraví, uvolnění a pocit pohody.
  - Jezírka a bazény - klidné vodní plochy symbolizují nahromaděné bohatství, stejně jako jasnost a hloubku vědění. Tyto plochy by neměly být příliš velké, aby energeticky dům nepohltily. Pozor na ostré úhly bazénů namířené na dům -.vytvářejí čepel, která může podpořit nehody v domě. Jezírko ve tvaru půlměsíce směřující hrotem od domu, může napomoci odlivu peněz. Ledvinové tvary jsou pozitivní. Udržujte vodní plochy čisté - přinese to užitek Vaším financím a jasnosti mysli.
  - Domácí fontánky - veselé bublání a pohyb vody pomůže podpořit kolování energie, ozdraví atmosféru a vzduch. Důležitá je čistota vody a zdraví roštlinek ve fontáně.

  Léčba mobily-  mobily jsou objekty, které se otáčejí a kolébají ve vzduchu. Například větrné rukávy, vlajky, korouhve, větrné kolotoče a větrníky. jsou vynikající všude tam, kde potřebujeme rozproudit energii. Mírumilovné kolébání mobilu vyrovnává energie a harmonizuje je.
  - Vlajky a korouhve - obzvláště příznivá je zelená vlajka. tato barva dodává vitalitu, život, radost a hojnost. Můžete ji doplnit rodovými znakem erbem či pozitivním symbolem. Větrné rukávce jsou výborné tím, že kombinují barvu a pohyb - umí rozproudit energii v slabých či mrtvých místech. také zklidní ostrou či útočnou energie blízké rušné silnice, případně kolejí.
  - Větrníky a kolotoče - jednoduchý a nenákladný způsob, jak oživit příjezdovou cestu, chodník. Jsou to výborné generátory energie využitelné jak k rozproudění, tak zklidnění přemíry Čchi.

  Léčba vůněmi-  čich je jeden z našich nejsilnějších smyslů. Příjemné vůně uklidňují, přispívají k duševní pohodě a vyrovnanosti. Na východě panuje obecná víra, že libé vůně přitahují dobré duchy. A tím samozřejmě zdraví a prosperitu.
  - Vonné oleje - vybírejte kvalitní esenciální oleje - 100% přírodní. Vonné oleje přinesou pohodu a relaxaci, díky aromaterapeutickým účinkům mohou tišit zdravotní i psychické problémy..
  - Vonné tyčinky a kadidla - opět zde platí pravidlo o kvalitě.
  - Vyzkoušejte japonské tyčinky namísto indických. Nemají dřívko, tudíž nečoudí a vynikají velmi jemnou, čistou vůní. Stejně tak, to platí u kadidel. Syntetická kadidla mohou dráždit.

  Léčba květinami a roštlinami  - roštliny symbolizují růst a zdraví a přinášejí do našeho života barvu. Pro léčbu jsou nejlepší zdravé, silné, svěží a šavnaté roštliny. Kulaté listy jsou obecně lepší než špičaté - vyhněte se pichlavým roštlinám jako jsou kaktusy. Velmi dobrou energii přinášejí kvetoucí roštliny. Energii různých typů roštlin můžete prozkoumat
  - Sušené květiny- - obecně jsou považovány z energetického hlediska za mrtvé. Energie proštoru tedy může díky nim stagnovat.
  - Lepší alternativou pro proštory, kde nemůžete použít živé květiny, jsou květiny umělé. - Tyto umělé roštliny by však měly být co nejvěrnější kopií živých roštliny - ideální jsou Výrobené z hedvábí. Měly by vypadat čerstvé,  být vyvedeny v reálných barvách.
  - Bambus - - je králem mezi roštlinami. Přináší harmonii, bezpečí a silnou budoucnost. Číňané říkají, že když člověk žije s bambusem, jeho život se postupně zlepšuje. Jeho zelená barva připomíná nefrit - kámen štěstí, pohody a bohatství.

  Energetická očista proštoru Feng Shui Congo

  Očista proštoru od staré, negativní či cizí energie patří k nezbytnostem, stejně tak jako očista našeho fyzického těla. Velmi důležitá je pravidelnost této očisty - a už jste se nastěhovali do nového bytu či domu, získali novou kancelář či zdědili byt po Vašich předcích, věnujte očistě proštoru pozornost - energie, které zde zůstaly po předchozích nájemnících či zaměstnancích mohou působit potíže v kariérním růstu, projevují se nevysvětlitelnými onemocněními a nešastnými náhodami. Proštor, který obýváte by zkrátka měl být vyčištěn, aby mohl přijmou Vaši energii. Očistné techniky jsou velmi jednoduché a jistě Vám nezaberou příliš mnoho času - zato výsledky budou jistě překapující. Dobré zdraví, domácí a rodinná spokojenost a úspěch v zaměstnání jsou ovlivňovány tím jak se sami cítíte. Jste -li spokojeni a je Vám dobře ve Vašem bytě či domě, jste klidnější a vyrovnanější. Naopak v pokud se cítíte stísněně, nepříjemně a stále jakoby sledováni je načase s tím něco udělat. Vyzkoušejte s námi několik osvědčených tipů a napište nám, jakých jste dosáhli výsledků. Děkujeme a přejeme hodně štěstí.

  Nábytek
  Pokud je to jen trochu možné pořiďte si vlastní nábytek a starý, zděděný darujte nebo vyhoďte. Obzvláště pokud nevíte nic o předešlých majitelích. Nebo naopak víte, že tito předchozí vlastnící byli nemocní, haštěřiví, rozvedení či nepříjemní lidé. Energie majitelů se v nábytku velmi silně uchovává. Pokud není možné vyměnit vše, rozhodně tak ale udělejte s postelí - nebo přinejmenším vyměňte matrace.
  Důkladný úklid.
  Je důležité neshromažďovat nepoužívané či vadné věci a přístroje v bytě. Vyhoďte vše co nefunguje. Zkuste se řídit pravidlem, že co jste nepotřebovali rok, to už nepotřebujete. darujte věci, ze kterých jste vyroštli, zařízení, které nepoužíváte, vše co máte uloženo z důvody "co kdyby se to hodilo". Uklizený proštor bez zbytečností začne rychle volně dýchat a energie lépe proudí. Puste si rytmickou hudbu, otevřete okna a dejte se do úklidu
  Umytí rámů oken a dveří
  Po úklidu vezměte čistý hadřík, namočte jej a důkladně umyjte rámy oken a dveří. Do vody můžete kápnout několik kapek vonného oleje. Okny a dveřmi proudí do našeho proštoru energie zvenčí a je důležité, aby čisté rámy nepropouštěly negativní energii. Při této činnosti myslete na to, jak se zbavujete nánosu staré energie.
  roštliny
  roštliny v bytě by měly být zdravé a bez usazenin prachu. Nejlepší energii mají roštliny v kořenáčích s dostatkem zeminy, zalité a bez zaprášených listů. Nemocné, zvadlé a staré květiny vyhoďte. Pořiďte si kvetoucí roštliny s kulatými listy. Vyhoďte kytice sušených květin - tyto kvítky jsou dehydratované - mrtvé a Vašemu proštoru neprospívají.
  Používejte svíce
  Plamínek svíce má silnou očistnou energii. Použijte například svíci s kaligrafickým znakem Ochrana proti duchům. Její síla je veliká. Můžete vedle ní položit ochranný kámen - například záhnědu s rutilem či křišál s rutilem. Nepoužívejte obsidiány.
  Umístěte křišály
  Po obvodu domu či bytu umístěte zevnitř do čtverce 4 křišály. Stačí asi 1cm velké. Vytvoří ochranný štít. Nezapomeňte je kontrolovat, občas  nechat asi 5 minut pod studenou  vodou vyčistit a nabít na sluníčku. Pokud začnou praskat či zmléční, vyměňte je za nové. Ty staré dejte  například k roštlinám do květináče.
  Zrcátko
  Určitě si pořiďte malé zrcátko Ba gua a pověste jej volně do proštoru, nejlépe do předsíně. Toto zrcátko má z jedné strany symboly JIN a JANG a z druhé malé zrcátko - to chrání svého majitele tím, že odráží svou plochou všechny negativní energie zpět tam, odkud byly vyslány. První dny bude zrcátko intenzivně rotovat, poté se trošku zklidní. Můžete však vysledovat, odkud přichází nejvíce narušení.
  Vonné tyčinky
  Vonné tyčinku dokáží velmi efektivně očistit proštor, kde žijete. Vezměte doutnající tyčinku do ruky a projděte po směru hodinových ručiček všechny místnosti domu či bytu a pronášejte očistné věty. Například: !očišuji tento proštor od všech cizích a negativních energií". Poté nechejte tyčinku dodoutnat ve stojánku.
  Hudba
  Poohlédněte se po CD s mantrami či sakrální hudbou. Nechejte ji hrát ve Vašem přehrávači dokola třeba celou dobu co jste v práci. Pomůže Vám při zjemnění atmosféry a uklidnění energií.
  Očista solí
  Na skleněnou misku či talířek nasypte asi 2 polévkové lžíce soli - nejlepší je hrubá mořská sůl. Položte do každé místnosti jednu takovou misku než půjdete do práce. Sůl stahuje negativní energii - po příchodu z práce vyvětrejte a sůl vysypte mimo dům - ne do koše !!!!

  10 Feng Shui tipů pro osamělé Congo

  Umění Feng Shui na nás pomáhá ve všech oblastech našeho života - a tak nezapomíná ani na tak důležitou součást naší spokojenosti jako je vybudování pevného a láskyplného partnerství. Pokud právě hledáte partnera či plánujete nový vztah, můžete vyzkoušet několik podpůrných triků. Třeba už na Vánoce nebudete sami, ale budete si užívat dny plné spokojeného a radostného sbližování. Na závěr této stránky jsme pro Vás připravili několik námětů k tématu partnerství, které sice nezasahují do umění Feng Shui, ale skvěle se osvědčily již mnoha párům.

  š 1 Dejte vale starému - rozlučte se s fotkami, dopisy a předměty připomínající Váš předešlý vztah. Nechte vstoupit novou energii a vyhoďte staré upomínky - deníčky, kadeře, srdíčka, památníčky, svatební šaty.
  š 2 Udělejte místo - chcete partnera a přitom nemáte doma místečko, kde by si dal své věci? Vyčleňte aspoň malou poličku, trošku místa v koupelně / na kartáček a holení/, jeden věšák /na bundu či svetr/. I v male garsonce je potřeba tohle zařídit. A žádné výmluvy, že to nejde....rozmyslete si co skutečně chcete - chcete partnera a on u Vás nemá ani kde přespat nebo si dat několik drobnosti ?
  š 3 Pořiďte si věci v páru -  doplňky v páru symbolizují partnerství - mohou to být 2 stejné vázy  vedle sebe /třeba s oranžovou nebo růžovou kytkou/, 2 stejné lampy, 2 stejné misky na stolku, 2 kávové šálky...cokoliv. Umístěte je vedle sebe, ale bylo zřejmé, že jde o pár .
  š 4 Ujasněte si své představy -  zkuste si napsat jakého partnera si představuje - jak by měl vypadat, jaké by měl mít vlastnosti, jaké například zájmy. Co chcete dělat společně a co každý zvl᚝. Pamatujte, že chcete rovnocenného partnera a ne otroka Vašich přání. A až Vám partner do života přijde a vy třeba nebudete s něčím spokojena, zkuste si znovu přečíst, jakého jste si jej přála .
  š 5 Umístěte talismany - tradičními talismany Feng Shui jsou například mandarínské kachničky / sošky nebo obrázek/. Tyto kachničky žijí celý život harmonicky s jedním partnerem. Také červené svíce Láska a zasnoubení a Oddání se jsou velmi vhodné. Do ložnice se umísuje pár křišálových srdíček /můžeme je zavěsit či položit na noční stolky/.
  š 6 Pořiďte si něco červeného nebo oranžového do bytu -  například povlečení, kytky, polštáře, deku, přehoz.......vynikající kytkou pro podporu partnerství  je kroton, oleandr, primulky....můžete koupit 2 kusy a dát je blízko sebe do červených či oranžových květináčů.
  š 7 Nalaďte se pozitivně - pokud hledáte partnera, buďte veselí, myslete na šastné chvíle a netrapte se nad skončenými vztahy. Oblečte si barevné oblečení a pouštějte si příjemnou hudbu. V žádném případě se nedrásejte nad srdcebolnými zamilovanými filmy, knihami či písněmi. Věnujte se svým koníčkům - nebo si najděte  nějaký úplně nový - dejte se třeba na tanec nebo učení jazyků - tam lze přece najít skvělého partnera !
  š 8 Posilte své sebevědomí - ujasněte si své přednosti. A to co se Vám nelíbí zkuste pomalu změnit - co nový účes, nový styl líčení či oblékání ? Proště chceme-li něco nového, je potřeba něco aspoň malého změnit.  S tím souvisí i předchozí bod. Uvidíte, že to jde - jen se trošku odvážit.
  š 9 Zasaďte strom - v oblasti partnerství na Vaší zahradě zasaďte nový zdravý strom. Jde o zadní pravý roh Vaší zahrady. Ideální je kvetoucí strom či keř - barva jakákoliv / i když růžová je nejlepší - co takhle rododendron?/ Pokud máte jen terasu, umístěte malý stromek v květináči zde.
  š 10 Pracujte na sobě - na kvalitním vztahu je potřeba pracovat. A na kom by jsme měli začít ? Právě na sobě ! Nabízíme Vám možnost zúčastnit se našich přednášek a seminářů ...

  10 Feng Shui tipů pro pevné partnerství Congo

  Kdo z nás by netoužil po spokojeném, radostném a harmonickém partnerství. Partnerství, které nám bude oporou, povzbuzením i motivací - ovšem cestu k takému stavu si někdy zbytečně blokujeme na energetické úrovni. Umění Feng Shui přináší pro podporu partnerského života mnoho zajímavých podnětů. Jednoduchými úpravami můžeme docílit povzbuzení toku příznivé energie Čchi a tím vylepšíme svou situaci. Praktikování těchto zásad je vhodné jak pro ty, kteří již mají partnera, tak pro ty , kteří teprve hledají toho pravého.

   A protože s partnerským životem úzce souvisí téma ložnice, podíváme se nyní jak několika triky, upravit právě tuto místnost tak, aby v ní náš vztah mohl kvést a rozvíjet se.

  š 1 Umístit postel do šastné polohy -  ideální je pozice co nejdále ode dveří, čelo postele by se mělo co nejvíce přiblížit zdi. Umístěte postel tak, aby jste dobře viděli na dveře. Pořiďte si novou postel, ta po někom zděděná stav zhoršuje. Lepší je dřevěný rám, kovový vytváří energetickou klec.
  š 2 Odstraňte přebytečné věci - v ložnici je důležitá jednoduchost. Odneste vše co nesouvisí přímo s odpočinkem a partnerem - pracovní věci, telefon, televizor, kufry, počítač,hory knih a prádla, kolo. Atmosféra a energie ložnice se uvolní, navodíte pocit harmonie a relaxace.
  š 3 Nábytek  -pokud to půjde , mějte v ložnici co nejméně nábytku. Přemíra stolků, židlí apod., může utlačovat energii vztahu. V ložnici je důležitý proštor a volnost !Pokud Vám proštor připadá prázdný, naplňte jej květinami, lampičkami, polštáři, dekou.
  š 4 Pro posílení partnerství -umístěte do ložnice kaligrafie se znakem lásky, obrázek s tématikou vztahu, mandarínské kachničky či feng shui flétnu.
  š 5 Zvolte pro ložnici správné barvy - zdi ložnice i doplňků, včetně povlečení slaďte do jemných tónů béžové, růžové nebo meruňkové, vhodná je také bílá.
  š 6 Dejte vale starému - rozlučte se s fotkami, dopisy a předměty připomínající Váš předešlý vztah. Nechte vstoupit novou energii a vyhoďte staré upomínky - deníčky, kadeře, srdíčka, památníčky, svatební šaty. S novým partnerem si pořiďte nějaký nový talisman - kachničky, obrázek, kaligrafii.
  š 7 Světlo v ložnici - dbejte o to, aby jste měli ložnici dobře osvětlenu. Pořiďte si jedno větší světlo /ale pověste jej tak, aby jste pod ním nespali/ a malé lampičky. K tomu třeba ještě stojací lampu. Světlo je pozitivní energie a přitahuje šastnou budoucnost. Světla nemusí svítit stále, ale musí být funkční. Zkuste instalovat klasickou žárovku s měkkým světlem oproti zářivce/ i úsporné žárovky jsou zářivky/. Spokojené partnerství za to jistě stojí.
  š 8 Zasaďte strom - v oblasti partnerství na Vaší zahradě zasaďte nový zdravý strom. Jde o zadní pravý roh Vaší zahrady. Ideální je kvetoucí strom či keř - barva jakákoliv / i když růžová je nejlepší - co takhle rododendron?/
  š 9 Ložnice - nedoporučují se jasné, syté barvy, zvláště červená a oranžová. Jejich silně aktivní energie může narušovat klid, potřebný ke spánku. Doporučují se - matné odstíny modré barvy, dále šedá, béžová a jiné neutrální barvy, které mají uklidňující účinky a podporují spánek
  š 10 Nalaďte se pozitivně - pokud hledáte partnera, buďte veselí, myslete na šastné chvíle a netrapte se nad skončenými vztahy. Oblečte si barevné oblečení a pouštějte si příjemnou hudbu. V žádném případě se nedrásejte nad srdcebolnými zamilovanými filmy, knihami či písněmi.

  10 Feng Shui tipů při výběru domu Congo

  Pokud vybíráte místo, kde plánujete postavit svůj dům nebo kupujete dům již postavený je z hlediska umění Feng Shui potřeba dbát také na faktory ovlivňující vybrané místo. Jedná se o vlivy přírodního proštředí, vlivy sousedů, případně městské aglomerace. Spoléhejte na svou intuici, první dojem z místa. Projděte se po pozemku a zkoumejte jak se cítíte, jestli se Vám energie vlévá do žil a nebo se uklidňujete nízkou cenou pozemku a přehlížíte dálniční obchvat či právě se hádající sousedy.

   Právě okolní vlivy budou působit na Váš dům a potažmo tím také na Váš život. Určitě si přejete, aby všichni obyvatelé domu byli zdraví, úspěšní a radostní. Našich 10 tipů pro výběr pozemků Vám může pomoci zaměřit se na detaily, kterých by jste si možná nevšimli.

  š 1 Prohlédněte si sousedství -  je v okolí domu zdravá vegetace a stromy? Vidíte zdravá zvířata a domácí mazlíčky ? Zdravé roštliny jsou známkou života, proudící energie. Umírající a nemocné roštliny jsou naopak příznakem nedostatku životodárné Čchi v okolí.
  š 2 Seznamte se s lidmi - potencionálními sousedy - pozorujte životní vzorce a chování těchto lidí. Jsou to přátelští a milí sousedi, nebo naopak často vedou sousedské pře ? žije zde mnoho rozvedených lidí? Stávají se zde často autonehody? To vše ovlivní svou energií také Váš dům a Váš život.
  š 3 Ulice  -nejlepší je ulice s živou vitální energií, se stromy, bez přílišného hluku. Pokud ulice končí přímo před Vašimi dveřmi jde o velmi špatnou polohu domu a bude vyžadovat léčbu. Tato pozice totiž může lidem, kteří zde bydlí přinášet pocity zoufalství, deprese, nehody a pocity ohrožení. Více na konci této kapitoly..
  š 4 Negativní prvky v okolí -zde se řadí blízkost hřbitovů,, nemocnic, léčebných center, policejních a požárních stanic. Extrémně jinová / tedy degresívní/ energie hřbitova působí neustále na naše podvědomí - vyvolává skleslost, žal a smutek. Podobné je to u nemocnice. Policejní stanice vyzařuje energii obav, ohrožení, strachu a podezřívavosti.
  š 5 školy a kostely v okolí domu - velmi pozitivní je energie kostela, kde se konají například křty a svatby. U kostelů, kde se často konají pohřby už není situace tak příznivá. Blízkost školy může mít oba účinky, záleží na konkrétním typu školy.
  š 6 Příliš těsná blízkost domů - pokud jsou budovy v okolí Vašeho domu příliš na sebe nalepené a ještě k tomu jsou vyšší než Váš dům, můžete trpět pocity útlaku. Tuto situaci lze však velmi úspěšně léčit zrcátkem Ba-gua umístěným co nejblíže velké budově..
  š 7 Rušivý hluk - pokud se v blízkosti domu nacházejí hlučné dopravní tepny, železnice, podzemní dráha nebo dálniční obchvat mohou být důsledkem působení těchto negativních energií zdravotní potíže, nehody, ostré střety. Tuto situaci lze kompenzovat vytvořením vizuálního bloku - živým plotem, stromy či umístěním několika točících se větrníků.
  š 8 Umístění domu v terénu

  v rovině poloha neutrální nebo dobrá
  v mírném svahu dobrá poloha, poskytuje ochranu
  na rovině, vzadu svah vynikající poloha, zvyšuje energii ochrany a bohatství
  za domem svah klesá negativní poloha, snižuje energii bohatství

  š 9 Úroveň domu v terénu -  energeticky lepší je poloha domu nad úrovní komunikace. Poloha pod úrovní terénu přináší problémy s kariérou, vitalitou, sebevědomím.
  š 10 poloha domu na pozemku
  přední třetina energie příležitosti, počátku, klíčení
  střední třetina energie síly, rozvoje, zrání
  zadní třetina sklizeň, kultivace, dokončení

  10 Feng Shui tipů pro pevné partnerství Congo

  Kdo z nás by netoužil po spokojeném, radostném a harmonickém partnerství. Partnerství, které nám bude oporou, povzbuzením i motivací - ovšem cestu k takému stavu si někdy zbytečně blokujeme na energetické úrovni. Umění Feng Shui přináší pro podporu partnerského života mnoho zajímavých podnětů. Jednoduchými úpravami můžeme docílit povzbuzení toku příznivé energie Čchi a tím vylepšíme svou situaci. Praktikování těchto zásad je vhodné jak pro ty, kteří již mají partnera, tak pro ty , kteří teprve hledají toho pravého.

   A protože s partnerským životem úzce souvisí téma ložnice, podíváme se nyní jak několika triky, upravit právě tuto místnost tak, aby v ní náš vztah mohl kvést a rozvíjet se.

  š 1 Umístit postel do šastné polohy -  ideální je pozice co nejdále ode dveří, čelo postele by se mělo co nejvíce přiblížit zdi. Umístěte postel tak, aby jste dobře viděli na dveře. Pořiďte si novou postel, ta po někom zděděná stav zhoršuje. Lepší je dřevěný rám, kovový vytváří energetickou klec.
  š 2 Odstraňte přebytečné věci - v ložnici je důležitá jednoduchost. Odneste vše co nesouvisí přímo s odpočinkem a partnerem - pracovní věci, telefon, televizor, kufry, počítač,hory knih a prádla, kolo. Atmosféra a energie ložnice se uvolní, navodíte pocit harmonie a relaxace.
  š 3 Nábytek  -pokud to půjde , mějte v ložnici co nejméně nábytku. Přemíra stolků, židlí apod., může utlačovat energii vztahu. V ložnici je důležitý proštor a volnost !Pokud Vám proštor připadá prázdný, naplňte jej květinami, lampičkami, polštáři, dekou.
  š 4 Pro posílení partnerství -umístěte do ložnice kaligrafie se znakem lásky, obrázek s tématikou vztahu, mandarínské kachničky či feng shui flétnu.
  š 5 Zvolte pro ložnici správné barvy - zdi ložnice i doplňků, včetně povlečení slaďte do jemných tónů béžové, růžové nebo meruňkové, vhodná je také bílá.
  š 6 Dejte vale starému - rozlučte se s fotkami, dopisy a předměty připomínající Váš předešlý vztah. Nechte vstoupit novou energii a vyhoďte staré upomínky - deníčky, kadeře, srdíčka, památníčky, svatební šaty. S novým partnerem si pořiďte nějaký nový talisman - kachničky, obrázek, kaligrafii.
  š 7 Světlo v ložnici - dbejte o to, aby jste měli ložnici dobře osvětlenu. Pořiďte si jedno větší světlo /ale pověste jej tak, aby jste pod ním nespali/ a malé lampičky. K tomu třeba ještě stojací lampu. Světlo je pozitivní energie a přitahuje šastnou budoucnost. Světla nemusí svítit stále, ale musí být funkční. Zkuste instalovat klasickou žárovku s měkkým světlem oproti zářivce/ i úsporné žárovky jsou zářivky/. Spokojené partnerství za to jistě stojí.
  š 8 Zasaďte strom - v oblasti partnerství na Vaší zahradě zasaďte nový zdravý strom. Jde o zadní pravý roh Vaší zahrady. Ideální je kvetoucí strom či keř - barva jakákoliv / i když růžová je nejlepší - co takhle rododendron?/
  š 9 Ložnice - nedoporučují se jasné, syté barvy, zvláště červená a oranžová. Jejich silně aktivní energie může narušovat klid, potřebný ke spánku. Doporučují se - matné odstíny modré barvy, dále šedá, béžová a jiné neutrální barvy, které mají uklidňující účinky a podporují spánek
  š 10 Nalaďte se pozitivně - pokud hledáte partnera, buďte veselí, myslete na šastné chvíle a netrapte se nad skončenými vztahy. Oblečte si barevné oblečení a pouštějte si příjemnou hudbu. V žádném případě se nedrásejte nad srdcebolnými zamilovanými filmy, knihami či písněmi.

  10 Feng Shui tipů pro pevné zdraví Congo

  Zdraví je zajisté pramenem naší spokojenosti. Umění Feng Shui upozorňuje na některé faktory zhoršující zdravotní stav na energetické úrovni. Pomalé , ale stálé působení stagnující či nepříznivé energie se pozvolna projevuje také na našem zdravotním stavu. Přitom velmi jednoduchými postupy můžeme aktivně rozproudit energii našeho domu či bytu a tím potažmo povzbudit ozdravující síly našeho organismu.

   Přinášíme Vám několik opravdu jednoduchých, ovšem velmi účinných Feng Shui postupů pro pevné zdraví. Vyzkoušejte je s námi a napište nám, jak se Vám osvědčily.

  š 1 Čistý a funkční sporák -  čistý sporák ovlivňuje všechny aspekty života. Čistotou přenášíme pozitivní energii také na jídlo. Pokud sporák nefunguje /třeba jen jedna plotýnka/ nechte jej opravit, nebo kupte nový.
  š 2 Umístění sporáku - nejvhodnější je takové místo, kde máte přehled o okolí, vidíte na dveře a nestojíte k nim zády. Za sporák také můžete nainstalovat zrcadlo - opticky tak zvýšíte počet plotýnek / svědčí o hojnosti/ a budete mít větší přehled, co se děje za Vámi.
  š 3 Zvonkohra nebo křišál  -poblíž sporáku zavěste křišál či kovovou zvonkohru. Posílíte tím Čchi při přípravě pokrmů. Ideální je zavěsit tyto předměty na červenou stuhu či nit. Křišál harmonizuje energii a pomáhá tak předejít  drobným úrazům a nehodám v kuchyni. Konec pořezání, opaření apod !
  š 4 Červená barva -pokud potřebujete více vitality, pořiďte si červené proštěradlo. Můžete je přímo povléct, nebo jej dejte pod matraci - pěkně kus látky rozproštřete pod celou plochou matrace. Léčba je velmi efektivní a pomáhá také sexuálnímu životu.
  š 5 Mobil - mobilem zde myslíme závěsné zařízení, které drobným pohybem rozproudí energii- spirálky, zvonkohry, větrníčky. Nejděte střed domu či bytu - tato oblast má na Vaše zdraví největší vliv, pečlivě jej ukliďte  a zavěste mobil.
  š 6 Funkční systémy domu - udržujte čisté a funkční systémy domu - trubky, odpady, rozvody. Oběhové systémy domu působí na Váš oběhový systém  a dýchací soustavu. Pokud není něco v pořádku, ihned to opravte. Tento krok je velmi důležitý a velmi účinný !
  š 7 Odklonit jedovaté šípy- otrávený šíp je jakýkoliv ostrý úhel, špice, ostrý roh - obzvláště pokud je namířen na postel, kolébku, pohovku, sporák, vchodové dveře, stůl.  Proti těm zvenčí domu, umístěte zrcátko Bagua v předsíni, k těm vnitřním postavte květiny, překryjte je látkou, použijte závěsné křišály.
  š 8 Léčba trámů - obnažené trámy vytváří utlačující energii působící psychické i zdravotní potíže. Obzvláště ty na d postelí, sporákem a stolem. Jako léčbu je můžete natřít stejnou barvou jako strop, aby opticky tolik nevynikaly či na ně zavěsit Feng Shui flétnu. Také je můžete zamaskovat dekorativními závěsy.
  š 9 Osvěžení vzduchu - podpořte tok energie Čchi udržováním přísunu čerstvého vzduchu. Můžete častěji větrat, nepřetápět místnosti. Výborné je také pořídit si malou pokojovou fontánu - zvlhčí vzduch a zpříjemní atmosféru. Ovšem pozor - musíte ji pečlivě udržovat čistou a funkční.
  š 10 Pozor na elektromagnetická pole - domácí spotřebiče, počítače, televizory, hifi věže jsou obklopeny elektromagnetickým polem. Pokud je to jen trochu možné spěte mimo dosah  těchto spotřebičů. Pořiďte si budík na baterie, nebo třeba i natahovací. Naším osvědčeným tipem je pořídit si k televizi, monitoru a hifi věži  valounek fluoritu  - tento kámen skvěle absorbuje záření atak Vás chrání. Pravidelně jej čistěte proudem studené vody.

  Feng Shui barvy Congo

  Barvy mohou kromě ovlivňování naší nálady a pocitů také výrazně ovlivnit a změnit atmosféru místnosti i celého bytu. Z hlediska Feng Shui jsou určeny  přímo i barvy více či méně vhodné pro jednotlivé místnosti domu. Zkuste porovnat  své proštředí s našimi doporučeními a případně je  vyzkoušejte !
  Nezapomeňte, že barvy můžete svému bytu dodat také pomocí koberců,  závěsů a dalších doplňků. Je vhodné kombinovat spíše světlejší a veselejší barvy v jemných odstínech. Pokud je to možné vyvarujte se přemíry sytých odstínů barev - používejte je spíše jako zvýraznění drobných detailů - například jako polštáře, malé koberečky, keramika.

  Květiny v bytě - podpora dobré čchi Congo

  Na květiny je vždy příjemný pohled a navíc podporují tok pozitivní energie čchi. roštliny v květináčích a čerstvě řezané květiny jsou pro byt nejlepší. Mrtvé květiny naopak vytvářejí negativní čchi, a tak jakmile začnou vadnout, vyhoďte je. Vhodnou alternativu pro zaměstnané lidi představují květiny umělé. Musí být však čisté a bez prachu, jinak se na nich bude usazovat a stagnovat negativní čchi. Sušené květiny nejsou z hlediska Feng Shui přijatelné - jsou zbavené veškeré vody, jde v podstatě o mrtvou hmotu, proštor touto energií zvláštně těžkne a také jakoby vysychá.

  Různé květiny mají různou energii a tím i vliv na naše proštředí a smysly. Ideální jsou  roštliny v kořenáčích s kulatými listy a barevnými květy. Ostré dlouhé listy palem a podobných roštlin mají naopak energii jako nůž - bodavou a ostrou. V následujících krátkých bodech Vám přinášíme výčet obzvláště vhodných květin a roštlin, které jistě naplní váš dům či byt příjemnou pozitivní energií.


  Feng šuej, Feng šuej domu, Feng šuej Nábytek, Feng šuej Dveře, Feng šuej barvy, Feng šuej v byte, Feng šuej MOBIL, Feng šuej tipu pro osamele


  Nabizeji prakticke reseni vaseho interieru v exkluzivnim stylu

 • Exclusivni nabytek z masivu, Novinky. Sleva, Vyprodej
 • Nabytek na zakazky, vyroba na zakazku, zakazkova vyroba. Skrine na miru. Sleva, Vyprodej
 • Sektorovy nabytek. Variabilni program nabytek. Modulni program nabytek. Cenik. Sleva, Vyprodej
 • Prirucka, Informace

 • Feng shui domu, Feng shui kancelar, Feng shui nabytek, Feng shui barvy
 • Jak spravne vybrat Interierove dvere a podlahy. Interierove dvere
 • Incoterms. Incoterms 2000. Realizace Incoterms v doprave
 • Doprava, Spedice, logistika. Dopravni sluzby. Medzinarodna doprava
 • Pacasi. Počasí Praha


 • Home Wood Furniture Domki drewniane Interior Wood doors
  © NirGos.com - Wooden House Manufacturers